6.Pocity pár dní pred odletom, lúčenie a balenie

Ešte než začne článok s dnešnou témou, rada by som sem priložila odkaz na predbežnú prihlášku do programu Rotary youth exchange. Ak chcete vedieť ako tento program prebieha a všetky informácie o tom, tak si prezrite oficiálne stránky, alebo si prečítajte moje predošlé články na tomto blogu😊.

Dnes je sobota, 11.8 a mne sa čas na mojom krásnom milovanom Slovensku kráti neskutočným spôsobom. Už o pár dní budem sedieť v lietadle, na ceste za mojim najväčším dobrodružstvom vôbec. A aké sú moje pocity?
Dvomi slovami, ako na hojdačke (to sú vlastne tri slová, ale “ako“ sa neráta😊). Raz si to uvedomujem a mám živé predstavy o všetkom čo ma čaká, neskôr na to úplne zabudnem a žijem si svoj bežný život, akoby sa nič nedialo. Niekedy sa neskutočne teším a inokedy mám obavy, či to všetko zvládnem. Vôbec neviem čo ma na opačnej pologuli čaká, a aj keď možno mám nejakú predstavu, myslím si, že aj tak bude nakoniec všetko inak. Jedno ale viem na 100%. Ani raz odo dňa, keď som poslala svoj životopis a motivačný list do Rotary klubu Košice, som toto rozhodnutie neoľutovala a nezapochybovala o jeho správnosti.
Za posledný týždeň som toho stihla veľa, strávila som ho hlavne s mojimi priateľmi. S väčšinou rodiny a kamarátov som sa už stihla rozlúčiť, aj sme si poplakali, a s ostatnými ma to ešte len čaká.
Najdôležitejšou záležitosťou posledných dní je ale balenie, takže asi poďme na to.
Oblečenie:

Minulý týždeň som si zo skrine odstránila všetky veci, ktoré jednoznačne nepotrebujem. Zostalo mi tam viac-menej to, čo nosím pravidelne a z toho som už len vytriedila oblečenie, ktoré si myslím že naozaj využijem. Balím si aj teplé veci, keďže v čase môjho príchodu je v Tarije (mesto kam idem) “zima“ a v Bolívii sú mnohé mestá veľmi vysoko položené, takže svetre a vetrovku treba mať vždy po ruke. Nechcem a ani nemôžem si toho vziať veľa, ved oblečenie sa dá vždy dokúpiť.

Kozmetika a lieky:
Kozmetiku si neberiem takmer žiadnu. Je to zbytočne ťažké a aj tak si ju kúpim tam. Takže len základné nevyhnutnosti. Vziať si slovenské lieky mi odporúčilo viacero ľudí, takže si beriem zo všetkého niečo.

Suveníry a darčeky:
Veľmi podstatná časť. Z váhy mojej batožiny mi zoberú štvrtinu. Pre host rodiny mám pripravené knížky a brožúrky o košiciach, magnetky a náramky so Slovenskou tématikou, pre Rotariánov nesiem pohľadnice. Okrem toho beriem aj krabicu so slovenskými sladkosťami a pálenku. Samozrejme som si zaobstarala aj odznaky pre výmenných študentov, ktoré som si sama navrhla a s pomocou mojich kamarátok sme ich ešte doplnili stužkami.

20180811_125617
Odznaky pre výmenných študentov. Niektoré sú môjho návrhu, ostatné od Rotary

Až na pár maličkostí by to už malo byť všetko. Teraz to už len všetko zbaliť do kufra.

Do Bolívie je samozrejme nutné vybavenie víz, absolvovanie očkovaní, kúpenie poistenia aj dobrej letenky. Ja som ale ani s jednou z týchto vecí väčší problém nemala, pretože sme to začali vybavovať skoro (okolo apríla, mája) a to vám všetkým aj radím- začať čo najskôr.
Dúfam, že sa vám článok páčil. Ďalší bude už pravdepodobne o mojej dlhokánskej ceste, takže sa máte na čo tešiť.
Užívajte si leto,
Natálka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: